Національний університет кораблебудування
імені адмірала Макарова

Кафедра комп'ютеризованих систем управління
Навчально-науковий інститут
автоматики та електротехніки

Магістратура


На базі ступеня бакалавра здійснюється підготовка магістрів зі спеціальності 174 − "Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка" за освітньо-професійною програмою "Комп’ютеризовані системи управління та автоматика".


Термін навчання для отримання ступеня магістра складає 1 рік 4 місяці при цьому останні 4 місяці навчання повністю присвячено підготовці магістерської кваліфікаційної роботи.


Магістр з автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки, підготовлений за освітньою програмою “Комп’ютеризовані системи управління та автоматика”, вирішує коло проектних завдань у галузях: інформаційних технологій (ІТ), обчислювальних комплексів і мереж, математичних методів та інструментальних засобів моделювання, проектування і керування, організації і побудови баз даних, мікропроцесорних пристроїв загального та спеціального призначення, а також виготовлення, налагодження та впровадження технічних засобів комп’ютеризованих інтегрованих систем. Велика увага при підготовці магістра приділяється прищепленню навичок проведення самостійної науково-дослідної роботи. Магістр з комп’ютеризованих систем управління і автоматики може також працювати викладачем у вищих навчальних закладах, в науково-дослідних інститутах та проектних центрах при створенні принципово нової техніки в області збору, передачі і обробки інформації, а також комп’ютеризованих систем управління об’єктами і технологічними процесами. Протягом першого року навчання здобувачам вищої освіти викладають професійно-орієнтовані дисципліни:

Інтелектуальні технології в управлінні
Комп'ютеризоване проектування цифрових електронних схем
Мікропроцесорні системи управління технічними засобами суден
Основи наукових досліджень
Педагогіка вищої школи
Робототехнічні системи в морських технологіях
Теорія і проектування цифрових систем управління
Комп'ютеризоване проектування цифрових електронних схем
Моделювання оптимальних і адаптивних систем управління
Робототехнічні системи в морських технологіях
Теорія і проектування цифрових систем управління

При підготовці фахівців сучасні комп’ютерні класи, підключені до мережі Internet, а також спеціалізовані аудиторії та оснащені сучасними стендами лабораторії з вивчення комп’ютеризованих систем та мереж («Розумний будинок» на базі Raspberry Pi), електронної та мікропроцесорної техніки, робототехнічних систем («Адаптивний затискач маніпулятора»), пристроїв силової електроніки в системах управління («Перетворювач частоти (ПЧ)»), систем управління електроприводами на базі промислових контролерів та ПЧ фірм «Schneider Electric» та «ОВЕН».


Магістр з автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки, підготовлений за освітньою програмою “Інтелектуальні комп’ютерні системи управління”, є висококваліфікованим професіоналом з розробки інтелектуальних комп’ютерних систем управління та інформаційно-аналітичних систем зі штучним інтелектом, аналізу великих баз даних та середовищ програмування в технічних, біологічних, фінансових та військових сферах діяльності. Студенти набувають знань і умінь з розробки, вдосконалення та експлуатації високоякісних та надійних систем автоматизації з компонентами штучного інтелекту (нейромережі, нечітка логіка, гібридні системи, генетичні та еволюційні алгоритми) для технологічних та військових середовищ. Значна увага при підготовці магістра приділяється формуванню навичок проведення самостійної науково-дослідної роботи. Магістр може працювати на посадах: головний фахівець з автоматизованих систем керування, головний фахівець з автоматики, розробник комп’ютерних програм, конструктор комп'ютерних систем, розробник обчислювальних систем, інженер-дослідник з комп'ютеризованих систем та автоматики, науковий співробітник та інших. Протягом першого року навчання здобувачам вищої освіти викладають наступні основні професійно-орієнтовані дисципліни:


Наукові дослідження та винахідницька діяльність в галузі інтелектуальних комп’ютерних технологій:

Основи теорії нечітких множин
Оптичні логічні системи
Основи теорія прийняття рішень
Проектування робастно-оптимальних систем керування
Штучні нейроні мережі
Інтелектуальні системи керування складними об'єктами



При підготовці фахівців використовуються наступні інструменти та обладнання: комп’ютерні класи, підключені до мережі Internet, цифрові та мережеві технології, мікропроцесори, програмовані логічні контролери (PLC), вбудовані цифрові пристрої та системи (Embedded Systems), інтелектуальні мехатронні та WLAN-сумісні компоненти технології Інтернету речей (ІоТ), спеціалізоване обладнання та програмне забезпечення для проектування, розроблення і експлуатації сучасних систем автоматизації, мобільних, хмарних технологій, інформаційно-аналітичних систем тощо.


Високий рівень підготовки забезпечується науково-педагогічними кадрами вищої кваліфікації, серед яких: 3 професори, доктори технічних наук, 6 кандидатів технічних та фізико-математичних наук, доценти, викладачі.